Popis lekcí

Filozofií studia Allure je zaměření na taneční a estetickou stránku pole dance/exotic pole dance. Pole dance je samozřejmě skvělou formou fitness, ale na našich lekcích se snažíme komplexně rozvíjet taneční projev a výraz, přičemž klademe důraz na individualitu každého tanečníka.

Samozřejmě je nejprve nutné zvládnout jednotlivé prvky a taneční základy, a to dle pokročilosti. Poté jsou prvky spojovány do navazujících celků a choreografií.  Pokročilým kurzistkám pomůžeme i s přípravou vystoupení.POLE DANCE

POLE, FUN, FIT!

V každém kurzu vyučujeme základní soubor triků dle pokročilosti. Na počátku každé lekce se důkladně zahřejeme a protáhneme.

I když nové základní prvky v daném kurzu probíráme společně, nemáme neměnnou osnovu a soustředíme se více na individuální přístup ke kurzistkám a rozvoj každé z nich.

Lektorka samozřejmě techniku probíraných prvků všem důkladně vysvětlí a při nacvičování dle potřeby jistí a asistuje.

 

 Přihlásit se 

 


 

  EXOTIC POLE DANCE

  SEXY & FIT!

  Styl Exotic Pole Dance se postupně stává velmi oblíbenou odnoží klasického pole dance v České republice, zatímco v Rusku má již dlouhou tradici. Ve studiu Allure vyučujeme Exotic Pole Dance pravidelně     již od roku 2012. Naším cílem je rozvíjet tento taneční styl v České republice. 

  Exotic Pole Dance se soustředí na ženskost a smyslnou stránku tance. I když prvky na tyči jsou velmi důležité, tento styl je zaměřen více na choreografii a celkový estetický dojem.  Pro ruský styl Exotic Pole Dance je zásadní plynulé propojování tanečních pohybů, přechody a výraz, jakož i vcítění se do tance (Exotic Flow). Naší filozifií je především radost z tance!

Tančíme na vysokých podpatcích. Exotic choreografie jsou většinou kombinací taneční techniky na zemi (floowrwork), jakož i na tyči.

 Přihlásit se        

 STRETCHING (PROTAHOVÁNÍ)

FLEXY IS SEXY!

Jedná se o soubor cvičení, jejichž cílem je protahovaní svalů, vazů a šlach. Stretching je nesmírně důležitou součástí nejen taneční průpravy, ale i jiných sportovních aktivit.

Pravidelný stretching vede k zásadnímu zlepšení flexibility!

Naše lekce trvají 90 minut, aby bylo cvičení důkladné a komplexní. Metody strečinku jsou speciálně sestaveny k dosažení maximální efektivity.

Součástí lekcí je i asistovaný strečink při kterém Vám naše zkušené lektorky pomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků v rámci Vašich možností (asistovaný strečink je zcela dobrovolný). Přihlásit se       

   

 

AERIAL HOOP

 Aerial Hoop/Lyra je vzdušná akrobacie v kruhu/obruči. Původně byla cirkusovou disciplínou, která se pomalu rozšiřuje i jako sportovní volnočasová aktivita. V zahraničí je velmi populární a často souvisí s Pole dance, díky kterému     jsem našla hoop i já. Vychází taktéž z velmi starých gymnastických sportů již ve Starověku, kdy byl hlavně rozvoj v Číně, Indii Egyptě dán základ filosofii dbající na tělesné a duševní zdraví. Čínský cirkus je kombinací náročných   statických póz a akrobatických prvků na ocelových plochých kruzích různé velkosti a jiného nářadí.

 Přihlásit se  


 

 

AERIAL SILKS

Akrobatický tanec na vzdušných šálách, který je také známý jako vzdušná akrobacie či stuhy. Aerial Silk je kombinací sportu i tance. Jedná se o novocirkusový umělecký tanec jednoho nebo více tanečníků, ve kterém se kombinují flexibilní i silové prvky na šálách. Účelem tohoto pohybu je mimo jiné posílit střed a horní polovinu těla. 

 Přihlásit se